niedziela, 3 marca 2019

(Z)użyj to! odc. 2 - Pasmanteria

Cześć!
Dziś DT Towarzystwa Dobrej Zabawy chciałoby zaprosić swoich czytelników do sklepu. A dokładniej... pasmanterii. W każdej chyba dziedzinie rękodzieła znajdzie się przestrzeń dla artykułów dostępnych w tym sklepie. Guziki, koronki, wstążki, sznurki, aplikacje - możliwości jest mnóstwo!


Nasza kreatywna drużyna pokaże Wam dziś, z czego korzysta i w jaki sposób wkomponowuje elementy krawieckie do swoich prac.

Magda


Magda lubi uzupełniać swoje warstwowe, pełne detali prace odrobiną koronki. W przygotowanej na dziś inspiracji znajdziecie szeroką koronkę bawełnianą.

Agnieszka


W swoich pracach Agnieszka bardzo często korzysta z pasmanterii. Są to zazwyczaj koronki bawełniane, jak i sztuczne. Uwielbia sznurek w pracach i jutę. Stosuje też gazę opatrunkową, którą rozciąga i upycha między warstwy. W dzisiejszej mediowej inspiracji zawarła wszystkie te elementy, tworząc na ich bazie piękną kompozycję w klimacie retro.


ElenaElena jest stałą klientką pasmanterii. Na powyższej kartce użyła ręcznego ściegu do przeszycia papieru, guzików, a także tiulu, który pozwala jej wykonać lekką i przewiewną pracę. Spójrzcie też na frędzelki z nici, które nadają jej kartce wyjątkowego szyku.


Anna

 
Ta elegancka kartka Ani także kryje w sobie pasmanteryjne dodatki, które pięknie uzupełniają kwiatową kompozycję. Anna użyła dratwy, wstążki oraz kwiatów na taśmie, dodatkowo przeszyła papier pięknym podwójnym ściegiem z białej nici.


Dagmara

 

Muszę przyznać, że sama rzadko zaglądam do pasmanterii. Ale gdy już tam jestem, zawsze wychodzę z jakąś gipiurą, koronką i wstążką - tych w mojej szufladzie nie może zabraknąć! Chętnie korzystam też z różnego rodzaju sznurków i nici. Gipiurę, bawełnianą koronkę, sznurek oraz satynowe wstążki zobaczyć możecie na powyższym notesie.


Teraz Wasza kolej!
Stwórzcie pracę, w której pokażecie swój sposób na wykorzystanie zawartości pasmanteryjnych półek. Nie musicie ograniczać się do naszych wyborów, jednak materiały krawieckie MUSZĄ być widoczne w waszej pracy. 
Za pomocą "żaby" możecie zgłaszać dowolną ilość prac w różnych technikach. W swoim poście podlinkujcie banerek. Czekamy do 20 marca. 

Dobrej zabawy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz